Projekt „Samong” – wyprawa do wnętrza kobiecości (Indonezja, Wyspa Bali, 6-19 września 2017)
Projekt „Samong” – wyprawa do wnętrza kobiecości
(Indonezja, Wyspa Bali, 6-19 września 2017)
Organizator:
Pracownia Rozwoju ProArche we współpracy z firmą trekkingową Adventure-Expedition
Termin: 6 do 19 wrzesień 2017
Liczba uczestników: maks 12 osób
Program obejmuje m.in.:
- warsztaty Somatic Experiencing® (doświadczanie somatyczne/praca z ciałem, 2 x 6 h zajęć)
- warsztaty Psychodramy (trening spontaniczności, 2 x 6 h zajęć)
- wejście na wulkan Agung (3142 m npm), najwyższy szczyt na wyspie, przez Balijczyków uważany za świętą górę.
„Ciało jest brzegiem oceanu istnienia” Mistrz suficki
„Na początku nie istniało nic. Wszędzie panowała pustka.
Potem stworzony został na falach oceanu żółw i spoczywająca na nim wyspa” (Tak właśnie według starych manuskryptów powstała wyspa Bali)
Wyspa Bogów – tak czasami mawia się o Bali. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym rozwinęła się niepowtarzalna cywilizacja. Ta nieduża (szeroka na 100 km i długa na 150 km) wulkaniczna wyspa nazywana jest też arcydziełem bogów i porankiem świata. Wnętrze wyspy jest górzyste, wznoszą się tu stożki nadal aktywnych wulkanów. Najwyższy – Gunung Agung (3142 m n.p.m.) jest świętą górą i siedzibą bogów, podobnie jak Semeru na sąsiedniej wyspie Jawie.
Nasza wyprawa na tę magiczną wyspę jest połączeniem pasji podróżowania, doświadczania innych kultur z osobistym wzrastaniem. To jednocześnie podróż do tego miejsca w sobie, w którym panuje spokój, cisza i akceptacja tego, co jest. Natura to dla Balijczyków źródło życia i mądrości. Dlatego na wewnętrzną przewodniczkę wybrałyśmy Samong – balijską tygrysicę. Wierzymy, że jest w niej, podobnie jak w każdej kobiecie, dzikość, ale i delikatność, siła i uległość, twardość i miękkość.
Bywa, że na co dzień brakuje nam uważności na to, co podpowiada nasz wewnętrzny głos. I chociaż ciało przemawia do nas, domaga się zmiany, nie zawsze je słyszymy. Jeśli pozwolisz uczynić je swoim własnym uzdrowicielem, wyruszysz w podróż pozwalającą nie tylko przyjrzeć się reakcjom twojego organizmu, ale – dzięki metodzie Somatic Experiencing® i Psychodramie – nauczysz się także, jak możesz z nim współpracować, by polepszyć samopoczucie i czerpać większą radość z życia, by rozbudzić kreatywność i spontaniczność, by zyskać dostęp do swojej kobiecości, seksualności i zmysłowości.
Pozwól sobie w bezpiecznym, kobiecym kręgu – zaprosić TĘ najprawdziwszą, jedyną i niepowtarzalną. Wejdź z nami na wulkan Agung i powoli, krok po kroku, poprzez doświadczanie ciała, przebijaj się przez skorupę własnych ograniczeń i odkrywaj wyższy poziom świadomości – miękką, delikatną i gorącą lawę. Nasza mądrość tkwi w nas samych, w tym, co blisko natury, ciała, dlatego odkrywajmy ją wspólnie w rozmowach, w ruchu, w zapachu kadzideł, smaku balijskich potraw, w rytuałach, dotyku, kontakcie z pięknem. Gdzieś pomiędzy niebem a ziemią, ogniem i wodą, tym, co pierwotne, cielesne i duchowe, szukaj swojego rytmu, wymiaru, sensu, siebie.
Program obejmuje m.in.:
- warsztaty Somatic Experiencing® (doświadczanie somatyczne/praca z ciałem, 2 x 6 h zajęć)
- warsztaty Psychodramy (trening spontaniczności, 2 x 6 h zajęć)
- wejście na wulkan Agung (3142 m npm), najwyższy szczyt na wyspie, przez Balijczyków uważany za świętą górę.
By zapewnić uczestniczkom pełne bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę, wyprawę tę współorganizujemy z Adventure Expedition, firmą trekkingową z Poznania, która ma wieloletnie doświadczenie górskie i podróżnicze. Jej specjalizacją jest organizacja wypraw trekkingowych w małych grupach, zwłaszcza w miejsca trudno dostępne. Naszym przewodnikiem po Bali będzie m.in. znany podróżnik Jerzy Kostrzewa, który wielokrotnie bywał na wyspach Indonezji i który – jako pierwszy Polak – zdobył najwyższy szczyt Indonezji i Oceanii – Piramidę Carstensza. Będzie również okazja, by posłuchać jego opowieści z podróży w najdalsze zakątki świata.
Szczegółowy plan wyprawy:
6 września – wylot z Warszawy
7 września – przylot do Denpasar – stolicy wyspy, z lotniska transfer do butikowego hotelu w wiosce Sideman. Hotel to ekskluzywne bungalowy położone wśród malowniczych, zielonych tarasowych pól ryżowych
8 września – powitalne śniadanie, po południu – zwiedzanie okolic, klimatycznych wiosek i spacer przez ryżowe pola tarasowe
9 września – po śniadaniu wyprawa do jednego z najświętszych miejsc na Bali: Pura
Besakih – Świątyni Matki u podnóża Gunung Agung – mitycznego wulkanu, będącego, w przekonaniu Balijczyków, siedzibą bogów. Pura Besakih to największa i najważniejsza świątynia na wyspie. Sama wioska jest kompleksem dziesiątek świątyń hinduistycznych, budowli w kształcie pagód.
Następnie przejazd do masteczka Ubud, będącego kulturalną stolicą wyspy. Wizyta na lokalnym targowisku sztuki, a późnym popołudniem uczestniczymy w wyjątkowym spektaklu w tradycyjnym balijskim teatrze. Wieczorem powrót do Sideman.
10 września – warsztaty psychodramy
11 września – warsztaty psychodramy – cd., wieczór – spotkanie z podróżnikiem, Jerzym Kostrzewą
12 września – lazy day, wieczorem – wyjście na wulkan Agung.
Trekking na Agung (3142 m n.p.m)
O północy wyruszamy prywatnym busem do miejsca o nazwie Pura Pasar Agung (1600 m npm), stąd zaczynamy nasz trekking. Podejście szybkie trwa ok. 5 do 6 godzin, zejście ok. 5 godzin. Wyruszając nocą, idziemy przez las deszczowy, daje to posmak prawdziwej „tropikalnej nocnej leśnej przygody”. Po wyjściu z lasu deszczowego ścieżka bardzo stromo wspina się po skalistych grzędach, aż na jeden z wierzchołków wulkanu Agung (3142 m n.p.m ). Szczyt wulkanu jesteśmy wstanie osiągnąć we wczesnych godzinach porannych (wschód słońca). Zejście dość wyczerpujące, strome, należy zachować szczególną ostrożność. Do podnóża wulkanu, czyli Pura Pasang Agung dojdziemy do godz. 13.00 . Transfer do butikowego hoteliku, w którym czeka nas relaks, basen i wspaniała kuchnia balijska. Czas trwania łącznie wejścia i zejścia: ok. 11-12 godz., przewyższenie: 1500 m npm.
13 września – relaks po powrocie górskiego trekkingu wulkanu Agung
14 września – zajęcia Somatic Experiencing®
15 września – zajęcia Somatic Experiencing®
16 września – transfer na półwysep Nusa Dua i zakwaterowanie w jednym z luksusowych hoteli położonych przy plaży
17 września – dzień wypoczynku, kąpieli w słońcu i Oceanie Indyjskim. Wieczorem pożegnalna kolacja.
18 września – spotkanie pożegnalne, transfer na lotnisko, wylot z Denpasar
19 września – powrót do Polski (Warszawa).
Organizatorzy wyprawy zapewniają w cenie:
- wszystkie noclegi z pełnym wyżywieniem w czasie pobytu na Bali (śniadanie, lunch, kolacja), dla chętnych sesja balijskiego masażu relaksacyjnego
- wszystkie transfery
- wszystkie wycieczki kulturowe w czasie pobytu na Bali
- trekking z wejściem na najwyższy wulkan wyspy Agung
Cena nie obejmuje:
- biletu lotniczego powrotnego do Denpasar
- dodatkowych napojów
- zwyczajowych napiwków